Harry Potter Saga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Saga


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ukratko o njemu!

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Ukratko o njemu! Empty Ukratko o njemu! Sre Apr 07, 2010 7:45 am

*<Little witch>*

*<Little witch>*
Admin
Admin

Harry Potter rođen je 31. jula 1980. u Godrikovoj dolini, jednom od mnogobrojnih čarobnjačkih naselja u Britaniji. Sin je jedinac pokojnog bračnog para Potter, Lilly i James-a.
Čuven je u čarobnjačkom svetu po svom obračunu sa zlim čarobnjakom Lord-om Voldemort-om. Voldemort, jedan od najmoćnijih čarobnjaka svih vremena, izgubio je u ovom obračunu sve svoje moći.
Voldemort je, čuvši proročanstvo o dečaku koji će ga poraziti, krenuo ka kući Potter-ovih, sa namerom da ih sve ubije. Voldemort je najpre ubio James-a, koji je pokušavao da ga zadrži, da bi dao Lilly vremena da uzme Harry-ja i pobegne. Ona nije mogla da ode i ostavi ga. Voldemort je onda krenuo na Lilly, koja je umrla dok je pokušavala da zaštiti sina, što je Harry-ju dalo jednu vrstu magične zaštite. Voldemort je pokušao da ubije Harry-ja avada kedavra kletvom, kojom je ubio i Harry-jeve roditelje, ali čin je pošla nizbrdo zbog zaštite koju je Harry-ju dala njegova majka i okrenula se protiv Voldemort-a. Voldemort, koji je proveo nekoliko godina koristeći moćnu crnu magiju pokušavajući da dobije besmrtnost, uspeo je da preživi smrtnu kletvu, ali samo kao slabašna senka prethodnog sebe. Pobeđen i bez magičnih moći, Voldemort se sakrio, a Harry je postao slavan u čarobnjačkom svetu kao "Dečak koji je preživeo". Ipak, ostao mu je ožiljak u obliku munje na čelu, za koji će se kasnije ispostaviti da je izvestan vid povezanosti između Harry-ja i Voldemort-a.
Harry izgleda potpuno kao svoj otac, osim što ima majčine oči i ožiljak u obliku munje na svom čelu. To što ima iste oči kao majka biće jedna od presudnih stvari u knjigama.

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu